کوچک‌زاده: مناظره با زیباکلام را ننگی برای دانشگاه می‌دانم

Posted by

یادداشت «صفارهرندی» در رثای «شایان‌فر»

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: مناظره با زیباکلام را ننگی برای دانشگاه می‌دانم زیرا کسی که به بهانه آزادی بیان به رژیم صهیونیستی اظهار ارادت می‌کند، نمی‌تواند در دانشگاه حضور داشته باشد.

به گزارش فارس، مهدی کوچک‌زاده دوشنبه‌شب در یک سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه یزد به مناسبت دوم آذرماه،‌ سالروز تاسیس بسیج دانشجویی با بیان اینکه بهترین راه برای مقابله با حق و حقیقت، تحریف آن است، اظهار داشت: در مورد عاشورا و کربلا نیز همین اتفاق افتاد و زمانی که دیدند آنچه که واقعه کربلا می‌تواند به دنیا بیاموزد، ریشه استعمار را می‌خشکاند، سعی در تحریف آن کردند.

وی بیان کرد: امروز شاهدیم که حاضر نیستند حتی یک کلمه در مورد یزید زمان حرفی بزنند اما در مورد قمه‌ زدن و مسائل انحرافی دیگر سخنان بسیاری مطرح می‌شود که در واقع این موارد به دلیل انحراف از واقعه عاشورا به میان می‌آید.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم و نهم عنوان کرد: برخی آقایانی که اکنون در دولت مسؤولیت دارند، حدود ده، دوازده سال پیش می‌گفتند چرا همیشه مردم را به حسینی بودن و خون دادن دعوت می‌کنید، بیایید مدتی حسنی عمل کنیم زیرا این افراد اعتقاد دارند که امام حسن(ع) فقط صلح کرده و هیچ اقدام دیگری انجام نداده است!

کوچک‌زاده تصریح کرد: واقعیت این است که معاویه نامه سفیدی را مهر و امضا کرد و خدمت امام حسن(ع) فرستاد و پیام داد که هرچه بگویی قبول دارم و امام حسن(ع) نیز نیز 11 شرط در آن برگه نوشتند که معاویه را از هستی ساقط کرد و یکی از آنها این بود که شهادت معاویه در محکمه قبول نیست و این یعنی معاویه مؤمن نیست چه برسد به اینکه امیرالمومنین باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دعوت چندباره از وی برای مناظره با صادق زیباکلام بیان کرد: به اعتقاد من برگزاری این مناظره ننگی برای دانشگاه است ضمن اینکه از نظر قانونی نیز کسی که تعهد به اسلام و ولایت‌فقیه ندارد، در دانشگاه پذیرش نمی‌شود.

وی عنوان کرد: کسی که به اسم آزادی به اسرائیل اظهار ارادت می‌کند، چطور می‌تواند در دانشگاه حضور داشته باشد چه برسد به اینکه با او مناظره‌ای ترتیب داده شود.

کوچک‌زاده اظهار داشت: تحریف شعائر اسلامی اکنون در جامعه ما به شکلی ظریف و ریز انجام می‌شود تا کم‌کم حساسیت و غیرت مردم و جوانان نسبت به بزرگداشت این شعائر از بین برود و آنگاه راحت دست در دست آمریکا بگذارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: عده‌ای می‌خواهند از کنار بزرگان برای خود آبرو و حیثیت جمع کنند به عنوان مثال فردی می‌گوید من رئیس جمهور امام خمینی(ره) بودم یا فرد دیگری می‌گوید که من احکامی از امام داشتم که فرد دیگری نداشت!

کوچک‌زاده خطاب به دانشجویان تصریح کرد: اگر سندی از امام خمینی(ره) آورده شود و ببینیم که امروز مغایر با آن سند عمل می‌شود، موظف هستیم که مطالبه‌گری کنیم و اگر غیر این باشد، شما مقصر هستید.

وی بیان کرد: شما باید امام خمینی(ره) واقعی را بشناسید تا عده‌ای نتوانند امام را برای شما تحریف کنند و شب خواب ببینند و صبح بر خلاف آرمان‌های امام و بر اساس منافع خود عمل کنند.

یادداشت «صفارهرندی» در رثای «شایان‌فر»