افزایش خطوط راه آهن دو ریلی کشور به 1300 کیلومتر

Posted by

گزینه ترامپ برای ریاست پنتاگون: امیدوارم که ترامپ برجام را از بین ببرد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: تا پایان کار دولت یازدهم طول خطوط راه آهن دو ریلی کشور به 1300 کیلومتر افزایش می یابد.

به گزارش میزان، محمدباقر نوبخت گفت: در این رابطه عملیات دو خطه شدن راه آهن کرج – قزوین و زنجان به ترتیب تا پایان امسال و کار دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد.

وی، توسعه خطوط ریلی کشور را یکی از سیاست های مهم دولت در حوزه راه ها برشمرد و اضافه کرد: براساس سیاست دولت در حال تلاش هستیم تا خطوط دو ریلی کشور را به چهار ریل و یک ریلی را به دو ریل تبدیل کرده و مسیرهای بدون ریل نیز از خط آهن بهره مند شوند که مسیر در دست احداث قزوین – رشت یکی از آنها است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد یا گسترش خطوط ریلی، یادآور شد: برهمین اساس تلاش می شود تا پایان کار دولت طرح های ریلی تهران، همدان، کرمانشاه، مراغه – ارومیه و میانه – بستان آباد به پایان برسد.

به گفته نوبخت، جاده های در دست احداث قزوین – تنکابن و قزوین – کلاچای نیز بدون مانع در حال انجام بوده و مشکل اعتباری برای اجرای آنها وجود ندارد.

وی در رابطه با موضوع تخصیص اعتبار برای اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری نیز گفت: همه اعتبارهای پیش بینی شده در این رابطه تخصیص یافته و حتی ریالی از این بابت به دوره های بعد موکول نخواهد شد چرا که اجرای مصوبات دارای زمان بندی مشخص شده ای هستند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور بازدید از مسیرهای ریلی قزوین امروز به این استان سفر کرده است.
 

گزینه ترامپ برای ریاست پنتاگون: امیدوارم که ترامپ برجام را از بین ببرد

تلگرام نارنجی