چهل ستون به جامانده در قزوین از دوران صفویه + تصاویر

Posted by

نتیجه انقلاب دراماتیک در آمریکا

موزه این هفته از خانه ای قدیمی در زمان صفویه که حال تبدیل به موزه شده است، می گوید.
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در نزدیکی پایتخت شهرهایی وجود دارند که هرکدام در دوره ای از زمان گذر تاریخی را به چشمانشان دیده اند و حال قدمت چند هزارساله پیدا کرده اند. رفتن و دیدن این بناها از نزدیک درس های زیادی به انسان می دهد که مردمان قدیم چگونه میزیسته اند و از چه طریق امرار معاش می کرده اند.

 

این هفته موزه ای را به شما معرفی می کنیم که زمانی در آن بروبیابی بوده و مردمان دوره های مختلفی در آن زندگی می کرده اند. بنایی با 40 ستون که به همین منظور آن را کاخ چهلستون نام گذاری کرده اند.

کاخ چهل ستون یکی از زیباترین و ارزشمندترین بناهای تاریخی شهر قزوین، در دوره صفویه بنا شده است. 

 

 شاه تهماسب صفوی در سال ۹۵۱ (ه.ق) به دلیل حملات ترکان عثمانی تصمیم به انتقال پایتخت از تبریز به قزوین گرفت .گفته می‌شود که ساختمان کاخ چهلستون در پنجمین سال سلطنت شاه عباس دوم بنا شده است.  

این مجموعه از ۲۳ کاخ و هفت سر در ورودی تشکیل شده است  که عمارت کلاه فرنگی به همراه سر در عالی قاپو تنها بناهای باقی مانده از باغ صفوی هستند.
 

 زمانیکه وارد محوطه کاخ می شوید راهی را در پیش رو میبینید که اطراف آن را محیط سرسبزی پوشانیده و مناظر زیبا چشم هایتان  را نوازش می دهد.

در داخل کاخ پنجره های رنگارنگی به چشم می خورد که سایه آن روی زمین خودنمایی عجیبی می کند به خصوص برای افرادی که دوربین به دست آمده اند تا لحظات و قاب های دیدنی چشم هایشان را ثبت کنند. 

 

پس فرصت را از دست ندهید و به این خانه قدیمی که حال تبدیل به موزه شده است بروید تا از نزدیک زیبایی های دیگرش را هم ببینید.
 

نتیجه انقلاب دراماتیک در آمریکا