بازداشت عاملان رسوایی الشرق‌الاوسط در بغداد

Posted by

قتل مدیر بانک اسلامی ابوظبی در قاهره

نماینده پارلمان عراق از صدور دستور بازداشت دفتر روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» در شهر بغداد خبر داد.

به گزارش تسنیم، «حنان الفتلاوی»، نماینده پارلمان عراق ظهر سه شنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که نهاد قضایی این کشور دستور بازداشت کارکنان دفتر روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» در شهر بغداد را صادر کرد.

بر اساس این گزارش، الفتلاوی در این باره تاکید کرد که کار شکایت از روزنامه الشرق الاوسط به دلیل انتشار اخبار دروغ و جعلی و توهین به مقدسات دینی و زنان عراقی در یک گزارش ساختگی و بی‌پایه و اساس تحت عنوان «هشدار بین المللی نسبت به موارد ارتباط نامشروع در کربلا» را تکمیل کرده و قاضی دادگاه نیز دستور داده که افراد مورد شکایت بازداشت شوند.

به گفته این نماینده پارلمان عراق، وی از «سلمان یوسف الدوسری»، سردبیر الشرق الاوسط، «حمزه مصطفی احمد»، مدیر دفتر این روزنامه در بغداد و «معد فیاض»، خبرنگار آن در این شهر شکایت کرده و قاضی دادگاه نیز بر اساس قانون مجازات این کشور دستور بازداشت آنها را صادر کرده است.

این در حالی است که پیشتر برخی گزارش‌ها از استعفای مدیر دفتر الشرق الاوسط در بغداد در اعتراض به انتشار گزارش ساختگی این روزنامه خبر داده بودند.

به گزارش پایگاه شبکه خبری العالم، روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط، چاپ لندن و متعلق به خاندان حاکم در عربستان سعودی، در شماره روز یک شنبه خود ضمن اشاره به حضور دو میلیون زائر ایرانی در کربلای معلی برای مشارکت در مراسم اربعین حسینی، در گزارشی ساختگی و بی‌پایه و اساس به نقل از شخصی به نام «گریگوری هارتل» که وی را سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) معرفی کرده، مدعی شده بود که ده‌ها زن عراقی از طریق رابطه نامشروع با زائران ایرانی بارداری شده‌اند.

با این حال، تکذیب گزارش الشرق الاوسط از سوی سازمان بهداشت جهانی و واکنش شدید مسئولان عراقی باعث شد این روزنامه سعودی به وجود «اطلاعات اشتباه» در گزارش مذکور اذعان کند و از قطع همکاری با خبرنگار خود در بغداد که وی را عامل انتشار گزارش معرفی کرده، خبر دهد.

قتل مدیر بانک اسلامی ابوظبی در قاهره