سرگردانی مسافران مشهد در ایستگاه راه‌‌آهن تهران

Posted by

ساعت 20/ پس از 12 ساعت معطلی/ قطار دوم تبریز ـ مشهد به سمت مشهد حرکت کرد

با وقوع حادثه برخورد دو قطار مسافری سمنان-مشهد و تبریز-مشهد در ایستگاه هفت‌خوان راه‌‌آهن شمال‌شرق، خط‌آهن تهران-مشهد فعلاً مسدود است و به همین دلیل مسافران مشهد در ایستگاه راه‌‌آهن تهران منتظر باز شدن خط، سرگردان هستند.

به گزارش فارس ‌‌ساعت 07:45 امرو‌ز جمعه دو قطار مسافر‌ی سمنان – مشهد متعلق به شرکت ریل ترابر سبا و‌ ‌تبریز-مشهد متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در ایستگاه هفت‌خوان در ناحیه راه‌آهن شمال شرق کشور بین دامغان و سمنان با یکدیگر برخورد می‌کنند که‌ این حادثه منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مسافران شد.

در این حادثه قطار ‌تبریز‌-مشهد در ایستگاه هفت خوان بین دامغان و سمنان در بلاک فرعی متوقف بوده است، که قطار ‌سمنان-مشهد از پشت به این قطار برخورد می‌کند.

‌در این حادثه لکوموتیو‌ قطار ‌سمنان‌-مشهد و تعدادی از واگن‌های دو قطار‌ دچار حریق‌ و برخی واگن‌‌ها از ریل خارج می‌شوند.‌

معاون مسافری راه‌‌آهن در این‌باره به خبرنگار گفت که سانحه دو قطار مسافری مذکور موجب مسدود شدن خط شده است؛ با توجه به وقوع آتش‌سوزی و شعله‌ور شدن واگن‌ها، آسیب‌هایی هم به ریل‌ها وارد شد که باید کوبلاژ‌ها تعویض شود، در این راستا هم اکنون در حال تعویض کوبلاژها و نصب ریل‌های جدید هستیم.

بنا به گفته میرحسن موسوی،‌ حرکت قطارهای تهران – مشهد تا ساعت 17:20 امروز به دلیل وقوع این حادثه لغو شد، بقیه قطارهای تهران – مشهد و دیگر مبادی به مشهد، هم منتظر بازگشایی خط هستند.

بنابراین گزارش پیگیری‌های از ایستگاه راه‌‌آهن تهران، نشان از سرگردانی مسافران مشهد در این ایستگاه دارد.

در حال حاضر به دلیل بسته بودن مسیرهای ریلی منتهی به مشهد نظیر تهران-مشهد ‌مسافران زیادی در ایستگاه ‌راه‌‌آهن تهران سرگردان و منتظر اعزام قطارها هستند، اما‌ تا باز نشدن خط، فعلاً اعزام قطار‌ها انجام نمی‌شود.

یکی از مسافران قطار در این‌باره به خبرنگار گفت: به دلیل حادثه دو قطار امروز، از ساعت‌‌ها پیش در این سرما در ایستگاه راه‌آهن تهران با خانواده منتظر نشسته‌ایم، اما هنوز خبری از بازگشایی خط نیست.

وی ادامه داد: امیدواریم هر چه زودتر این خط باز شود وگرنه نمی‌دانیم تا ساعاتی دیگر که‌ هوا بسیار سردتر می‌شود، در ایستگاه چه کنیم.

این مسافر قطار مشهد با اشاره به اینکه ساعت بازگشایی خط هم مشخص نیست تا تصمیم بگیریم به منزل برویم و دوباره به ایستگاه برگردیم، تأکید کرد: ‌در ایستگاه راه‌آهن تهران هم محلی برای استراحت و گرم شدن مسافران در نظر گرفته نشده است.

ساعت 20/ پس از 12 ساعت معطلی/ قطار دوم تبریز ـ مشهد به سمت مشهد حرکت کرد