ارتش برزیل برای مهار معترضان به کمک دولت آمد

Posted by

راز حجاب ملانیا در واتیکان و بی‌حجابی‌ در عربستان + تصاویر

به دنبال افزایش تنش ها در برزیل و گسترش تظاهرات ها، «میشل تمر» رئیس جمهوری این کشور روز چهارشنبه ارتش را مامور حراست از ساختمان های دولتی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فضای سیاسی برزیل در هفته های گذشته تحت تاثیر تحقیقات درباره فساد مالی رئیس جمهوری رو به تنش گذاشته است. مجلس سنای برزیل سال گذشته با رای عدم اعتماد به «دیلما روسف» رئیس جمهوری این کشور در پی افشای یک پرونده فساد مالی، وی را استیضاح کرد و تمر که در آن زمان معاون روسف بود، مطابق قانون جایگزین او شد.
 
با این حال دیوان عالی برزیل چندی پیش گفته است که تمر هم در دوره فعالیت های سیاسی خود چندین میلیارد دلار رشوه دریافت کرده است.
 
همچنین گفته می شود ویدئویی وجود دارد که وی در آن دستور پرداخت رشوه به رئیس مجلس سابق این کشور را صادر کرده است. رئیس جمهوری برزیل اما تمامی اتهامات وارد شده را رد می کند.
 
این در شرایطی است که برزیل در دو سال گذشته وارد رکودی کم سابقه شده و نرخ بیکاری هم روندی فزاینده را پیموده است.
 
معترضان به سیاست های دولت در هفته های گذشته بارها به خیابان ها ریخته و علیه دولت شعار داده اند.
 
تخمین زده می شود که در تظاهرات روز چهارشنبه در پایتخت نزدیک به 35 هزار تن حضور داشتند.
گرچه تظاهرات کنندگان که به سوی کاخ ریاست جمهوری در حرکت بودند، رفتاری صلح آمیز داشتند، اما این تظاهرات در برخی خیابانها با دخالت و درگیری پلیس با معترضان همراه شد.
 
مهم ترین حادثه روز چهارشنبه، ورود گروهی از معترضان به وزارتخانه های کشاورزی، فرهنگ و برنامه ریزی بود که با دخالت پلیس ضد شورش پایان یافت.
 
هم اکنون رایزنی های سیاسی برای کناره گیری رئیس جمهوری و برگزاری انتخابات زودهنگام در جریان است.

 

راز حجاب ملانیا در واتیکان و بی‌حجابی‌ در عربستان + تصاویر