بازدید هیات پارلمانی از محل حادثه قطار در سمنان

Posted by

جهانگیری با اشاره با حادثه سمنان: : فرهنگ استعفا در کشور ما جا نیفتاده است/ واکنش به استيضاح وزير راه

نماینده سمنان از بازدید هیات پارلمانی از محل حادثه برخورد دو قطار در محور سمنان خبر داد و گفت که گزارش بازدیدهای به عمل آمده بعد از بررسی در کمیسیون عمران به هیأت رئیسه مجلس ارائه می‌شود و این گزارش هفته آینده در صحن قرائت خواهد شد.
به گزارش ایسنا، احمد همتی ، با اشاره به بازدید هیاتی از مجلس از محل حادثه برخورد دو قطار مسافربری در محور سمنان – دامغان گفت:‌ ظهر امروز در جلسه ای با حضور معاون پارلمانی وزیر راه ،‌ رئیس و برخی از اعضای کمیسیون عمران و مسئولان محلی نحوه بروز حادثه برخورد دو قطار در در محور سمنان – دامغان مورد بررسی قرار گرفت و بعد از آن بازدید میدانی از محل حادثه انجام شد تا اطلاعات تکمیل‌تر شود.
وی توضیح داد: آنچه به نظر می آید خطای انسانی در اثر تغییر شیفت در بروز این حادثه دخیل بوده است چرا که تجهیزات نسبتا پیشرفته بوده اما به دلیل اصرار و تاکید مسئول شیفت ایستگاهی مسیری که قبل از آن از کار افتاده بود مجددا باز می‌شود واین حادثه اتفاق می افتد.
نماینده سمنان اضافه کرد:‌ طبق اطلاعات بدست‌آمده، مسئول شیفت به گزارش شیفت قبلی توجه نکرده و یا آن را دریافت نکرده است و حتی قرمز بودن چراغ را به حساب وضعیت جوی گذ اشته است و همین عامل باعث شد که این فرد اصرار کند که آن قطار از مسیر عبور کرده و همین اجازه عبور باعث بروز حادثه دلخراش شد.
همتی با بیان اینکه در حال حاضر مسیر برای تردد قطار باز است گفت: تنها یک قسمت از خطوط با مشکل مواجه شد که اکنون در حال تعمیر است.
وی در مورد وضعیت انتقال مجروحان و جانباختگان گفت:‌ اجساد جانباختگان منتقل شده و تنها هفت یا هشت نفر از مجروحان بستری هستند و مابقی ترخیص شده و حال مسافران خوب است.

جهانگیری با اشاره با حادثه سمنان: : فرهنگ استعفا در کشور ما جا نیفتاده است/ واکنش به استيضاح وزير راه