احتمال نرفتن ترامپ به دفتر کاخ سفید

Posted by

تردد خودرو میان ایران و ارمنستان آزاد شد/رفت و آمد بدون مجوز

 مشاور جرج بوش رییس جمهوری اسبق آمریکا گفت که به دلایل امنیتی بعید است دونالد ترامپ بتواند در سال نخست ریاست جمهوری اش در دفتر مخصوص کاخ سفید مستقرشود.
 
روزنامه نیویورک پست امروز پنجشنبه به نقل از کارل روف نوشت: ” تا آنجا که من می دانم ترامپ در سال نخستِ ریاستش، دفتر ریاست جمهوری در کاخ سفید را تحویل نخواهد گرفت”.
وی افزود: باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از به روزرسانی سیستم های امنیتی در کاخ سفید تا پایان دوره ریست جمهوری اش امتناع کرد و این امر را به جانشین خود سپرد.
 
روف خاطر نشان کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب وادار خواهد شد تا در سال نخست ریاستش در ساختمان اداری “ایزنهاور” در کنار کاخ سفید مشغول به کار شود که مقر ریچارد نیکسون سی و هفتمین رییس جمهوری امریکا بوده است.
یادآور می شود که دوران ریاست جمهوری ریچارد نیکسون شاهد مشهورترین رسوایی سیاسی در تاریخ امریکا به نام “واترگیت” بود که به کناره گیری نیکسون ازسمتش انجامید؛ این حادثه به نمادی برای رسوایی های سیاسی در آمریکا و جهان بدل شد.
 
مساله “واترگیت” پس از انتخاب ریچارد نیکسونِ جمهوری خواه به عنوان رییس جمهوری آمریکا و پیروزی وی بر هیوبرت هامفری رقیب دموکراتش آغاز شد؛ در 17 ژوئن 1972 شماری به اتهام نصب دستگاه شنود در دفاتر حزب دموکرات در داخل ساختمان واترگیت در واشنگتن و ضبط مکالمات تلفنی اعضای حزب بازداشت شدند.
 

تردد خودرو میان ایران و ارمنستان آزاد شد/رفت و آمد بدون مجوز

دانلود تلگرام