۱۹ خلبان مصری در پایگاه سوریه مستقر شدند

Posted by

آماده باش به تمام شهرداری ها برای بحران برف و سرما

در راستای توسعه همکاری‌ها میان دمشق و قاهره، یگانی متشکل از ۱۹ خلبان مصری در پایگاه حماه سوریه مستقر شدند.

به گزارش تسنیم، روزنامه السفیر لبنان در مقاله‌ای به حضور تعدادی از خلبانان مصری در سوریه پرداخت.

السفیر در این مقاله نوشت: پیشاهنگ نیروهای مصری در سوریه، همان جهش کوچکی است که روابط سوریه و مصر بدان نیاز داشت تا به حالت طبیعی خود بازگردد.

“ولید المعلم” وزیر امور خارجه سوریه نیز 4 روز پیش در این باره صحبت کرد و انتظار می رود طی روزهای آتی و با رسیدن یک دیپلمات بلند مرتبه مصری به دمشق که احتمالا “سامح الشکری” وزیر امور خارجه مصر یا یکی از معاونانش باشد روابط تعمیق یابد.

مصری ها تحت نظارت قرار دادن آن چیزی که در سوریه روی می دهد بدون هیچگونه تحرکی را متوقف کردند و تصمیم گرفتند جمع آوری اطلاعات درباره جبهة الشام یا زمینه امنیت ملی خود فراتر روند و اندک اندک وارد سوریه شوند.

از 12 ماه جاری میلادی، در پایگاه هوایی “حماه” سوریه یگانی از مصر حضور دارند که 18 خلبان مصری در آن بوده که وابسته به واحد بالگردها هستند.

هنوز به صورت کامل مشخص نیست که آیا خلبانان مصری در عملیات هوایی مشارکت داشته‌اند یا خیر

پیش از آنکه این یگان وارد مصر شود 4 مقام بلندمرتبه نظامی از ستاد مشترک ارتش مصر به سوریه رفته و از یک ماه پیش نیز دو سرلشگر مصری در ستاد مشترک ارتش سوریه و در اتاق عملیات حضور دارند.

منابعی به روزنامه السفیر اعلام کردند که این دو سرلشگر از زمان حضور در سوریه، اقدام به سرکشی از جبهه‌های نبرد کرده‌اند.

مقامات نظامی مصر تقریبا به ارزیابی تمامی جبهه‌ها پرداخته و آخرین آنها نیز جبهه جنوبی در القنیطره و خط جداکننده با نیروهای اشغالگر در جولان اشغالی و درعا می باشد.

آماده باش به تمام شهرداری ها برای بحران برف و سرما