شیلی به فینال جام کنفدراسیون‌ها راه یافت

Posted by

گزینه‌های دستیاری علی کریمی در نفت مشخص شدند

به گزارش “ورزش سه”، در این دیدار جذاب و تماشایی، گه به داوری علیرضا فغانی برگزلر شد، دو تیم در 120 دقیقه به تساوی 0-0 رسیدند اما در ضربات پنالتی، این شیلی بود که به لطف درخشش کلودیو براوو، 3-0 پیروزی شد و به فینال راه پیدا کرد. هر سه ضربه اول پنالتی پرتغالی‌ها  توسط براوو دروازبان شیلی مهار شد.
این دیدار را پرتغال بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما این شیلی بود که می توانست در دقیقه 6 به گل برسد اما وارگاس که روی پاس در عمق عالی الکسیس سانچس صاحب موقعیت شده بود، نتوانست روی پاتریسیو را مغلوب کند.
 

 
پرتغالی ها خیلی سریع به این موقعیت واکنش نشان دادند و ارسال عالی کریس رونالدو، آندره سیلوا را با براوو تک به تک کرد اما واکنش به موقعیت دروازه بان باتجربه شیلی، دروازه این تیم را بسته نگه داشت.
 در ادامه بازی با خطاهای متعدد بازیکنان دو تیم به دفعات متوقف شد و همین مسئله باعث شد تا از ضرباهنگ بازی کاسته شود. در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر موقعیت هایی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم پرتغال بهتر آغاز کرد و آندره گومس اولین موقعیت جدی این نیمه را به دست آورد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. بازیکنان خیلی زود جلو کشیدند و می توانستند در دقیقه 53 پیش بیفتند اما اما ضربه آرتورو ویدال، راهی به چهارچوب دروازه پرتغال پیدا نکرد. در دقیقه 59 کریس رونالدو برای اولین بار در این دیدار صاحب موقعیت شد اما ضربه او که از زاویه بسته زده شد، نتوانست باروو را مغلوب کند. با نزدیک شدن به دقایق پایانی، دو تیم بازی محتاطانه تری را به نمایش گذاشتند و در نهایت در نیمه دوم هم گلی به ثمر نرسید تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.

در وقت 30 دقیقه اضافه، شیلی بسیار بهتر ظاهر شد و دقیقه 113، خطای فونته روی سیلوا، می توانست یک ضربه پنالتی برای این تیم به ارمغان بیاورد اما علیرضا فغانی این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. بدشانسی های شیلی در دقیقه 119 کامل شد و دو ضربه پیاپی از ویدال و سیلوا به تیر دروازه برخورد کرد تا دروازه پرتغال بسته بماند و کار به ضربات پنالتی کشیده شود اما در ضربات پنالتی براوو فوق العاده کار کرد و هر سه ضربه پرتغالی ها که توسط  ریکاردو کوارشما، ژوائو موتینیو و نانی زده شد را مهار کرد. در مقابل ویدال، آرانگیس و الکسیس سانچس ضربات شان را تبدیل به گل کردند تا شیلی به عنوان اولین تیم راهی فینال جام کنفدراسیون ها شود.

خط و نشان کریس رونالدو برای فغانی

 

 

نیمه اول دیدار شیلی و پرتغال در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که بازی پربرخورد دو تیم، علیرضا فغانی را مجبور کرد به ستاره های هر دو تیم تذکرهای جدی بدهد؛ از جمله به کریس رونالدو. بازیکنان دو تیم در نیمه اول بارها با خطاهای نسبتا شدید، باعث توقف بازی شدند و در این بین چند تصمیم فغانی با اعتراض روبرو شد؛ از جمله در دقایق پایانی که اعلام یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه پرتغال، واکنش کریس رونالدو را به همراه داشت. او با چهره ای برافروخته به سمت فغانی رفت و در حالی که انگشتش را به سوی او گرفته بود، مشغول صحبت شد اما فغانی با خونسردی کاپیتان پرتغال را دعوت به سکوت کرد و بعد با یک تذکر جدی از او خواست به تصمیماتش احترام بگذارد. رونالدو هم که چاره ای نداشت، به بحث ادامه نداد تا بازی ادامه پیدا کند.
 

گزینه‌های دستیاری علی کریمی در نفت مشخص شدند