داعشی‌ها به خودسوزی متوسل شدند

Posted by

مدیترانه همچنان جان می‌گیرد

منابع عراقی از پیشروی نیروهای عراق به سمت ساحل شرقی موصل و مسجد جامع «النوری» خبر دادند.

نیروهای عراقی روز چهارشنبه (دیروز) از پیشروی نیروهای امنیتی عراق به سمت مسجد جامع النوری که ابوبکر البغداد سرکرده داعش نخستین بار در سال 2014 در آن ظاهر شد، پیشروی کردند و فاصله بین این نیروها و مسجد النوری 150 متر گزارش شده است.

وبگاه خبری «العالم» عراق به نقل از یک منبع گزارش داد که نیروهای امنیتی و ارتش عراق با پشتیبانی هواپیماهای جنگی از روز چهارشنبه (دیروز) در حال پیشروی به سمت مسجد جامع النوری هستند و این شدیدترین عملیات‌های ارتش از زمان شروع عملیات در ساحل شرقی موصل است و فاصله بین نیروها تا مسجد جامع النوری تنها 150 متر است .

این منبع گفت که فاصله تا مسجد اندک است اما به دلیل انبوهی خانه‌ها و ساختمان‌های مسکونی در این منطقه نیروهای عراقی به خاطر حفظ جان غیرنظامیان با احتیاط و به کُندی حرکت می‌کنند.

در همین رابطه سرگرد «محمد عزیزی» گفت که با آزادسازی پل قدیمی اکنون از 5 پل شهر موصل، 3 پل به طور کامل آزاد شده است و پیشروی به سمت پایگاه‌های حیاتی و مهم ادامه دارد.

وی افزود که نبردهای مسلحانه خشونت‌بار بین نیروهای دولتی و داعش در خیابان الکورنیش به وقوع پیوست و در نتیجه آن 18 نفر کشته و دو حمله با خودروی بمب‌گذاری شده نیز خنثی شد.

عزیزی در ادامه اظهار داشت که محاصره امنیتی منطقه باب‌الطوب از مناطق قدیمی موصل شاهد درگیری‌های شدید است و ساعات آینده نیز یورش به این مناطق آغاز می‌شود.

تیم رسانه‌ای الحشد الشعبی نیز اعلام کرد که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند یک حمله تروریستی داعش در منطقه «بادوش» را خنثی کنند که در نتیجه آن دو عامل انتحاری به قتل رسیدند.

منابع عراقی همچنین گزارش دادند که عناصر داعش در اثر شدت سرخوردگی از شکست‌های متوالی به خودکشی و خودسوزی روی‌ آورده‌اند و بنا به گفته مدیر اطلاعات نظامی گروهی از عناصر داعش اقدام به خودسوزی در یکی از خانه‌های نزدیک روستای شیخ محمد در ساحل شرقی موصل کردند.

مدیترانه همچنان جان می‌گیرد