با انجام این روش ها، دیگر از آمپول زدن نترسید

Posted by

روزشمار آزادسازی موصل و پایان گروه تروریستی داعش

ترس از درد آمپول چیز عجیبی نیست و مطمئنا اکثر افرادی که برای درمان مجبورند این روش درمانی را داشته باشند می خواهند راهی برای کاهش درد هنگام تزریقبه گزارش بهداشت نیوز، درد آمپول درست همان مشکلی که گاهی شما را ار ادامه درمان منصرف می سازد.

به گزارش بهداشت نیوز، آیا آمپول زدن مضطربتان می کند؟ مطمئن باشید که این فقط شما نیستید که این مشکل را دارید. افراد زیادی از آمپول زدن می ترسند و دلیل آن هم ترس از سوزن است. دفعه بعد که دکتر برایتان آمپول تجویز کرد، با استفاده از این نکات تحمل آن را برای خودتان ساده تر کنید.

 چطور درد آمپول را کم کنیم؟

1- وقتی در سالن انتظار هستید سعی کنید فکرتان را به چیز دیگری منحرف کنید.
یک بازی، کتاب یا موزیک با خودتان داشته باشید، چیزی که بتواند حواس شما را پرت کند و یادتان برود که در اتاق انتظار برای زدن آمپول نشسته اید.

2- تمرکز کنید و نفس هایی عمیق و آرام بکشید.

هوا را کامل به داخل شکمتان وارد کنید. تنفس عمیق می تواند به ریلکس تر شدن شما کمک کند و تمرکز کردن روی چیزی جز آمپول باعث می شود حواستان از آن موضوع پرت شود.

3- عمداً روی یک چیز در آن اتاق تمرکز کنید.

یک تابلو، پوستر یا علامت روی دیوار پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید. به جزئیات آن خوب دقت کنید:اگر روی یک تابلو تمرکز کرده اید، مثلاً تعداد گل های موجود در باغ نقاشی شده درون تابلو را بشمارید یا هر چیز دیگری که در تابلو وجود دارد. به پیامی که در پوستر تبلیغاتی موجود در اتاق داده شده توجه کنید. درهرحال باید بتوانید روی چیز دیگری به غیر از آمپول تمرکز کنید.

4- سرفه کنید. تحقیقات نشان می دهد که سرفه کردن موقعی که سوزن وارد بدنتان می شود به شما کمک می کند درد کمتری احساس کنید.

5- بدنتان را شل و ریلکس کنید.

احساس فشار در بدن، مخصوصاً اگر قسمتی از بدنتان که سوزن قرار است وارد آن شود را سفت کرده اید، باعث می شود بیشتر دردتان بگیرد.
بعضی وقت ها بعضی ها بعد از آمپول زدن احساس سرگیجه و ضعف می کنند. اگر شما هم همین احساس را داشتید، قبل از ترک محل جایی بنشینید و چند دقیقه استراحت کنید. خجالت نکشید و اگر از آمپول زدن می ترسید یا قبل از آن استرس می گیرید، حتماً به پزشک یا پرستار بگویید. متخصصین به این مسئله عادت دارند و می توانند برای ریلکس شدن کمکتان کنند.

روزشمار آزادسازی موصل و پایان گروه تروریستی داعش