تاکید چین و عربستان سعودی بر گسترش روابط

Posted by

روایتی تازه از تصمیم سپاهان در خصوص ویسی

رئیس جمهوری چین و پادشاه عربستان سعودی خواستار افزایش سطح همکاری های دو جانبه شدند.

به گزارش مهر به نقل از شینهوا، «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین و «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی که پنجشنبه در پکن دیدار کردند بر افزایش سطح همکاری ها در همه زمینه ها و مستحکم تر کردن شراکت استراتژیک دو کشور تاکید کردند.

رئیس جمهوری چین در این دیدار به سفر سال گذشته خود به عربستان اشاره کرد که طی آن دو طرف در رابطه با افزایش همکاریهای دو جانبه در سطح جهانی و منطقه ای به توافقاتی رسیده بودند. وی افزود از اینکه می بیند دو کشور به افزایش سطح همکاری های پایبند هستند خوشحال است.

شی جین پینگ ادامه داد: چین از عربستان سعودی در مسیری که رو به پیشرفت و استقلال و امنیت در پیش گرفته است، حمایت می کند. وی چین را بازار باثباتی برای نفت عربستان خواند و خواهان افزایش همکاری ها در حوزه های انرژی، ارتباطات، حمل و نقل هوایی، سرمایه گذاری و امور مالی، فرهنگ، آموزش، بهداشت، تکنولوژی، گردشگری، رسانه و امور امنیت شد.

وی افزود: چین و کشورهای مسلمان به یکدیگر احترام می گذارند و نمونه ای از همزیستی هماهنگِ تمدنها هستند.

رئیس جمهوری چین در ادامه گفت: چین در امور خاورمیانه، طرفدار احترام به حاکمیت ملی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها است.

ملک سلمان نیز ضمن اعلام حمایت از سیاست چین واحد، گفت که خواهان افزایش سطح همکاری ها در همه زمینه و استحکام شراکت استراتژیک دو کشور است و افزود طرفدار افزایش نقش چین در تحولات خاورمیانه است.

آنها در خاتمه دیدارشان از نمایشگاهی از آثار باستانی عربستان سعودی دیدن کردند.

روایتی تازه از تصمیم سپاهان در خصوص ویسی