اهداف‌ سفر رئیس‌جمهور به‌ کردستان اعلام شد

Posted by

دختران ایران از صعود به فینال بازماندند

استاندار کردستان از سفر رئیس جمهور برای افتتاح و بهره‌برداری بیش از ۲۷۵۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در بخش‌های اقتصادی و عمرانی خبر داد.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی با اعلام اینکه دکتر روحانی رئیس دولت تدبیر و امید پنجم فروردین ماه همزمان با سفر به استان چندین پروژه بزرگ صنعتی، کشاورزی، انرژی و عمران به ارزش بیش از 2750 میلیارد تومان را به بهره‌برداری می‌رساند اظهار داشت: از محل افتتاح این پروژه‌ها برای بیش از 6000 نفر از جوانان جویای کار در کردستان ایجاد اشتغال می‌شود.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید جان تازه‌ای در کالبد جاده‌های اصلی و روستایی کردستان دمیده شد گفت: بخشی از کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه به طول 18 کیلومتر، 30 کیلومتر راه روستایی در سطح استان به ارزش بیش از 12 میلیارد تومان و هزار و 900 واحد مسکن مهر با 104 میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار کردستان همچنین احداث هزار و 100 ایستگاه دیجیتال روستایی با 20 شبکه به ارزش 10 میلیارد تومان را هدیه دولت به روستاییان برای دریافت صدا و تصویر با کیفیت رسانه ملی دانست و تصریح کرد: فاز اول شبکه فرعی آبیاری تحت فشار پایاب سد زیویه که برای آن رقمی در حدود 11 میلیارد تومان صرف شده است به دست بهره‌برداران سپرده می‌شود و از این محل به طور مستقیم برای 380 نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی همچنین دیگر طرح‌های مورد بهره‌برداری در سفر دکتر روحانی به کردستان را مربوط به بخش آب و انرژی اعلام و از افتتاح تصفیه خانه شهر سریش‌آباد با 6.5 میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی 8 نفر ذکر کرد و گفت: احداث دو پست 63 کیلووات بهاران سنندج و ناظم‌آباد قروه و توسعه و افزایش پست‌های برق روستای نگل و شهر مریوان جمعاً به ارزش حدود 19 میلیارد از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح است.
زاهدی افزود: در این سفر آبگیری سد مخزنی چراغ ویس سقز با اعتبار بیش از 17 میلیارد تومان و اشتغال 3 هزار نفر در برخورداری از مزایای آن، ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی زیویه و آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس با اشتغالزایی 455 نفر با صرف هزینه‌ای بیش از 64 میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی افتتاح طرح‌های بزرگ صنعتی را شاه بیت سفر رئیس جمهور به کردستان دانست و اظهار کرد: در سفر یک روزه دکتر روحانی پتروشیمی کردستان با بیش از هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی برای 700 نفر در مدار تولید قرار می‌گیرد.
استاندار کردستان همچنین افتتاح کارخانه لاستیک بارز با اعتبار 627 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای 960 نفر را از دیگر طرح‌های قابل توجه در استان دانست و گفت: در این سفر پرخیر و برکت تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطباء به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی گفت: برای این تعداد طرح و پروژه بیش از 97 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و برای 224 نفر از جوانان جویای کار کردستانی شغل ایجاد شده است.
 

دختران ایران از صعود به فینال بازماندند