‌معدوم شدن یک میلیون کیلوگرم انواع مواد غذا‌یی فاسد در کشور!

Posted by

جنجال عجیب گل محمدی در کنار زمین

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از یک میلیون کیلوگرم انواع موادغذایی فاسد و غیربهداشتی در کشور کشف و معدوم شد.

سیدرضا غلامی صبح امروز در بازدید از روند ارائه خدمات نوروزی بهداشت محیط مرکز بهداشت خمین با اشاره به کشف و معدوم‌سازی موادغذایی فاسد در کشور اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا امروز یک میلیون و 436 هزار و 267کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در سطح کشور کشف و معدوم شده است که این میزان موادغذایی غیرقابل مصرف و فاسد در جریان بازرسی تیم‌های نوروزی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، اماکن عمومی و بین‌راهی کشف و معدوم شد.

وی افزود: از ابتدای اسفندماه سال 95 تا به امروز و در قالب “طرح سلامت نوروزی” در سطح کشور بالغ بر یک میلیون و 33 هزار بازرسی انجام گرفته است.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در بازرسی از واحدهای صنفی، ضمن بررسی استانداردهای بهداشتی بر اساس قانون، رعایت احترام متصدیان نیز مورد توجه قرارگیرد.

وی تصریح کرد: باتوجه به تنوع وحدهای صنفی و تخصصی‌شدن فعالیت اصناف مختلف در کشور، بازرسی‌های کارشناسان بهداشت محیط با اطلاعات و دقت بیشتر و بر مبنای اصول و شیوه‌های جدید انجام می‌پذیرد.

غلامی اضافه کرد: در برخی شاخه‌ها و انواع مواد غذایی تقلب زیادی صورت می‌گیرد که به طور قطع برای تشخیص انها باید به سمت روزآمدی تجهیزات و دانش در این بخش حرکت کنیم تا بتوانیم در این زمینه موفق باشیم.

وی ادامه داد: به‌روزرسانی دانش و علوم تخصصی، تجهیز سیستم بازرسی، استفاده از دستگاه‌های مجهز و پرتابل و سنجش استانداردهای غذایی در محل از جمله اولویت‌های مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به شمار می‌رود.

جنجال عجیب گل محمدی در کنار زمین