بيشترين آتش‌سوزي استان تهران در خجير و سرخه‌حصار است

Posted by

تیراندازی در اراک ۵مجروح برجای گذاشت/ عاملان شناسایی و دستگیرشدند

ايسنا: فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان تهران ضمن اشاره به اينکه بيشترين آتش‌سوزي در استان تهران مربوط به محدوده پارک ملي خجير و سرخه‌حصار است، گفت: در بيش از ۹۰ درصد از آتش‌سوزي‌ها عامل انساني دخيل است.

نقي ميرزاکريمي با اشاره به فرارسيدن فصل گرم سال و احتمال آتش‌سوزي در پارک‌هاي ملي و مناطق حفاظت‌شده استان تهران اظهار کرد: امسال نيز مانند سال‌هاي گذشته در مناطق پارک ملي و حفاظت‌شده استان تهران آماده‌باش اعلام کرده‌ايم و تيم‌هاي واکنش سريع اطفاي حريق در سطح هر شهرستان و استان تشکيل شده است همچنين به ادارات شهرستاني تأکيد کرده‌ايم که هماهنگي‌هاي لازم را با ادارات منابع طبيعي، جهاد، فرمانداري‌ها و شهرداري‌ها برای جلوگيري از گسترش حريق احتمالي و اطفاي آن انجام دهند.

وي با بيان اينکه يگان حفاظت محيط زيست استان تهران آمادگي کامل براي پيشتيباني از واحدهاي شهرستاني را دارد، تصريح کرد: با توجه به بارش‌هاي بهاري و افزايش پوشش گياهي مرتعي در منطقه سرخه‌حصار، در فصل گرم گياهان خشک و ‌اشتعال‌پذیر شده است و سبب آتش‌سوزي مي‌شود. در بيشتر از ۹۰ درصد آتش‌سوزي‌هاي عمدي يا غيرعمدي مناطق تحت مديريت محيط زيست در سطح استان تهران، عامل انساني دخيل است.

ميرزا‌کريمي در پايان با بيان اينکه سال گذشته شش مورد آتش‌سوزي در منطقه خجير و سرخه‌حصار داشتيم و بقيه آتش‌سوزي‌ها محدود و کمتر از هکتار بود، اظهار کرد: تجهيزات جديدي از‌جمله آتش‌کوب در اختيار محيط‌بانان قرار داده شده است؛ همچنين تجهيزاتي مانند رودفاير خريداري‌ شده و در منطقه خجير و سرخه‌حصار براي اطفاي حريق به کار گرفته مي‌شود. رودفاير دستگاه آتش‌نشاني است که پشت خودروهاي صحرايي محيط‌بانان نصب مي‌شود تا عمليات اطفاي حريق در مناطق صعب‌العبور با استفاده از آن انجام شود.

تیراندازی در اراک ۵مجروح برجای گذاشت/ عاملان شناسایی و دستگیرشدند